Jak w najłatwiejszy sposób pożyczyć gotówkę? Na pewno nie od banku. Dobrym rozwiązaniem może być pożyczka bez bik. Zobacz jak to działa

Pożyczka bez BIK to specyficzny typ zapożyczenia przyznawany przez instytucję finansową, jaka odmiennie od innych pożyczkodawców nie sprawdza historii kredytowej konkretnego klienta. Wziąć więc tego typu pożyczkę jest stosunkowo łatwo.

Pieniądze, gotówka

Autor: Jan Fidler
Źródło: http://www.flickr.com
Niektóre firmy zapewniają możliwość zdobycia pieniędzy od ręki, bez wyjścia z domu, jak pożyczka bez bik ok money – atrakcyjna pożyczki (zobacz pożyczka pod hipotekę) bez bik ok money. W sytuacji tej pożyczki, postępowanie formalne skrócone jest do minimum, dzięki czemu klienci nie spędzają godzin w kolejkach, co definiuje banki, udzielające kredytów swoim klientom. Należy jednak pamiętać, że takie oferty mają trochę ukrytych kosztów, przez co możemy obciążyć domowy budżet o wiele bardziej, niż jakbyśmy korzystali z kredytu.

W sytuacji, kiedy bank daje kredyt w pierwszej kolejności sprawdza historię kredytową klienta, ubiegającego się o zdobycie pieniędzy. Jeżeli zdarzyło się, iż ów klient zalega ze spłatą poprzednich kredytów, lub co jeszcze gorzej został poddany windykacji za nieterminowe spłacenie długu, to w takiej sytuacji bank nie może udzielić kredytu gotówkowego. Rozwiązaniem tego rodzaju problemu może być skorzystanie z pożyczki bez BIK. W ofertach firm pożyczkowych coraz częściej pojawiają się, w jakich pożyczkodawca nie sprawdza żadnych informacji odnośnie klienta. Niestety, taka pożyczek (zobacz pożyczka pod zastaw ziemi rolnej) jest dość droga i posiada ukryte koszty, jakie mogą doprowadzić do powiększenia długu klienta.

Gotówka na opłaty

Autor: eFile.com
Źródło: http://www.flickr.com
Ponadto, w przypadku, kiedy pożyczkobiorca nie da rady zdążyć na czas z regulacją zadłużenia, koszty pożyczki wzrastają każdego dnia. Decydując się na wzięcie szybkiej pożyczki warto się dwukrotnie zastanowić, zanim podejmiemy wiążącą nas decyzję. Dodatkowo też, jeśli to wszystko przemyślimy i przeanalizujemy, jaka to istotna decyzja, to wzięcie takiej pożyczki jest na pewno bardzo dobrym pomysłem. Nie jesteśmy w stanie bowiem łatwiej pożyczyć pieniędzy niż takim sposobem. Tak więc, pamiętajmy o minusach, kiedy będziemy brać tego rodzaju pożyczkę, nie róbmy tego pochopnie. Przeanalizujmy wszystko parę razy, a wtedy na pewno zrobimy to odpowiedzialnie. Nie powinny jednak brać takiej pożyczki osoby niezdecydowane, niezbyt pewne swoich wyborów, czy osoby, jakie nigdy nie pożyczały w taki sposób pieniędzy. Po prostu, zawsze jak się coś pożycza należy mieć przekonanie, iż uda nam się to zwrócić, ze wszystkimi tego konsekwencjami. Tak jest i w tej sytuacji.