Gdzie pracować po skończeniu studiów związanych z finansami? Ciekawe propozycje.

Zanim wybierze się kierunek studiów sporo osób myśli nad pracą w charakterze specjalisty od finansów, maklera, pracownika banku albo ubezpieczyciela, ponieważ zawody te wiązane są często z szacunkiem oraz wysoką pensją i gwarantowaną posadą. Jednak aby dostać się na kierunek studiów związany z finansami i ekonomią, trzeba swobodnie odnajdować się w zagadnieniach matematycznych, statystycznych i ekonomicznych. Czy warto iść na kierunki tego typu i gdzie można pracować po kierunkach studiów związanych z finansami?

Sporo osób kończących dany kierunek studiów myśli o znalezieniu etatu w swoim zawodzie, lecz nie nie postrzega jej jedynie jako źródło zarobków. Poza pracą na określonym stanowisku osoby te pragną się dokształcać, zwiększać kompetencje, awansować, a do tego mieć miłą atmosferę w miejscu pracy i zgrany team. Po studiach finansowych można rozpocząć pracę w środowisku finansistów, ale można także rozpocząć pracę na samodzielnym stanowisku, przykładowo- można zostać aktuariuszem.http://kancelaria-cpr.pl/2013/10/07/jak-okreslic-wysokosc-alimentow/ – http://www.kancelaria-cpr.pl/2013/10/07/jak-okreslic-wysokosc-alimentow/ -Aktuariusz trudni się szeroko rozumianym obliczaniem ryzyka i staje się nim po zaliczeniu stosownego egzaminu.

dowiedz się więcej

Autor: Friends Life
Źródło: http://www.flickr.com

Aktuariusz zwykle pracuje w ubezpieczalniach, firmach konsultingowych i funduszach emerytalnych. Może pracować także w dużych spółkach w roli skarbnika czyli kogoś, kto nie pełni funkcji dyrektora finansowego, lecz czuwa nad ekonomicznym zarządzaniem pieniędzmi. Obszerna świadomość z zakresu matematyki finansowej pozwala zajmować się też wycenami przedsiębiorstw, projektów inwestycyjnych, biznesplanami i konsultingiem transakcyjnym. W każdym większym przedsiębiorstwie muszą być zamrożone rezerwy finansowe na różne planowane wydatki, takie jak świadczenia pracownicze, na przykład nagrody jubileuszowe, rezerwy emerytalne lub inne gratyfikacje dla personelu. Jest to regulowane ustawą o rachunkowości.

Dużo osób szuka interesujących faktów na ten temat wątek. Trafnym wyjściem będzie odwiedzić nasz serwis (www.contra-odszkodowania.pl/zanizone-odszkodowanie-z-oc-sprawcy/). Naprawdę warto! Zobaczysz, że nie pożałujesz!

Aktuariusz sprawuje pieczę nad tym, żeby finanse przeznaczone na rezerwy emerytalne i inne odprawy rzeczywiście były magazynowane.

Choć praca w środowisku finansistów bywa stresująca, na pewno jest bardzo dobrze płatna, a zawody powiązane z pieniędzmi postrzegane jako prestiżowe. Jeżeli tylko jesteśmy odporni na stres i mamy rozwinięte umiejętności twarde, śmiało możemy wybierać kierunki ekonomiczne oraz te pokrewne księgowości i rachunkowości. Jeżeli tylko będziemy stosownie wykształceni i zorientowani w świecie pieniądza, dostaniemy etat bez problemu, nawet zaraz po studiach.